Czy gry mogą stanowić produkcją

Jeżeli choć nie zainteresujemy się edukację, umiejętnym przekazywaniem nauce oraz rozwijaniem ciekawości świata, ten etap rzeczy się nie zmieni.

Pewien czas temu zakończyły się targi Gamescom, na jakich nie brakowało wielu pracy z najpiękniejszej półki. Watch Dogs, Titanfall, Battlefield 4, Cali of Duty… Wszystek rozumie te terminy na pamięć, zapewne niejeden z nas z niecierpliwością liczy na Ich premierę. Doświadczenia z Kolonii obserwowałem z małym ukierunkowaniem na blockbustery. Starałem się wyszukiwać mniej promowane pozycje, które mogą być wspaniałe. I szybko, ku mojemu zaskoczeniu, zobaczyłem całkiem długi materiał pokazujący walkę z pozostałej inkarnacji Zoo Tycoon. Dlaczego akurat o niej wykonuję? Dlatego, że uzmysłowił sobie, że takich gier szybko się nie robi.

Kiedyś strategie stały „tajkunami”. Ważna było przyłączyć się w dyrektora firmy transportowej, właściciela pizzerii, kierownika szpitala, linii lotniczej też wielu innych przybytków. Choć obecnie raz na jeden czas pojawia się druga tego gatunku produkcja, to trochę jest wtedy działanie budżetowe, by nie powiedzieć „koszowe”. Jednak ja nie do tyłu o tym, choć nabrałem ochoty na ponowne odpalenie Pizza Tycoon.

Moją większą uwagę przykuła chęć połączenia przyjaznej dla oka oprawy grafic­znej z wielką sumą walorów edukacyjnych. Poszczególnym zwierzętom w wirtu­alnym parku należy zapewnić właściwe warunki bytowe, dostarczyć odpowiednie jedzenie i zadbać o rozrywki, aby taki słoń nie ziewał z nudów. Albo tego zależymy, bądź nie, w trakcie zabawy przyjmujemy pewną część wiedzy. Także pewnie dla nas – ludzi wykształconych i oczytanych – dana o tym, że koale (które z misiami mają niewiele wspólnego) żywią się tylko eukaliptusami, a Iwy potrafią przesypiać większość dnia, to nic nadzwyc­zajnego, a dla mojej dziesięcioletniej córki w współczesny system zaserwowana nauka stanowi o wiele bardziej funkcjonalna niż kilka godzin lekcji przyrody w nauce.

Niestety For Honor cracked aktualnie większość gier szkoli nas w efektywnym zabijaniu, oraz nie w zwiększaniu swojej umiejętności na fakt świata. W przemyśle gier edukacyjnych wytworzyła się Gry download swoista „dziura”. Na bazaru można dojść na wielką kolekcję programów mających działać uczenie, jednak są toż szczególnie aplikacje skupiające się na indywidualnych przyczynach takich jak czytanie czy liczenie.

Pominę tu kwestię tejże ich atrakcyjności wizualnej, ponieważ obecna istnieje zupełnie prosta, czy nie odbija się zbytnio ponad produkcje oparte na Flashu. W moim przekonaniu brakuje właśnie zabaw dla niemało starszego odbiorcy – dziecka będącego lat dziesięć i bardzo. Gier, które stanowiły niewiele większym wyz­waniem, miały w sobie pierwiastek edukacyjny i posiadały „przekazać” go w atrakcyjnej formie.

Często wymagamy się, aby ludzie spoza terenu naszych zainteresowań zaczęli traktować gry poważnie. Ale jako zatem uzyskać, gdy w 90 procentach zmniejszają się one do niskiej jak budowa cepa akcje i naładowania rozgrywki coraz realniejszym obrazowaniem przemocy? Przynajmniej też najbardziej promowane produkcje. Przez wieki literatura i wartość niosły, oprócz walorów rozrywkowych, jakąś formę kaganka oświaty. Spójrzmy na szeroko pojętą produkcję filmową, gdzie bez najmniejszego problemu odnajdziemy obrazy lekkie, spokojne i wygodne a wszelkie mnóstwo ciekawie zrealizowanych papierów I audycji edukacyjnych.

“Niestety aktualnie większość gier szkoli nas w efektywnym zabijaniu, zaś nie w doskonaleniu naszej wiedzy na materiał świata

Dobrych zabaw edukacyjnych jest kiedy na coś.